Спортни звезди, станали шампиони през тийнейджърските си години

Съдържание:

Anonim

Нашите тийнейджърски години често са пълни със стрес и тревога - битка с гимназията, хормонални промени и всепоглъщащи влюбвания, но за някои тийнейджъри особено тези години на формиране могат да бъдат особено напрегнати. Докато повечето от нас са просто заети да се справят с домашните, някои юноши са тук и печелят медали и състезания на най-високи нива за своите спортни способности. Представете си, че все още не сте завършили гимназия и сте спечелили олимпийски медал? Доста впечатляващо.

За Олимпийските игри няма универсална минимална възраст за участниците, определена от Международния олимпийски комитет, но отделните спортове имат свои собствени ограничения за допустимост. Гимнастичките например трябва да са навършили 16 години, за да се състезават на игрите.

Тъй като британската тийнейджърка Emma Raducanu печели Откритото първенство на САЩ, ставайки първата британка, спечелила турнир от Големия шлем по тенис от 1977 г. насам, нека да разгледаме някои подобни млади спортни шампиони, които са достигнали най-високото ниво в своите области през тийнейджърските си години.

8 Симон Байлс

Емблематичната американска гимнастичка Симоне Байлс, 24, е най-титулуваната гимнастичка на всички времена - с купища медали и купи на името си. След като започва да се занимава с гимнастика на крехката шестгодишна възраст, Симоне става професионалист едва на четиринадесет години. На Летните олимпийски игри в Рио де Жанейро през 2016 г. Байлс спечели първия си златен медал, когато беше само на деветнадесет години - първият от шестте медала, които спечели по време на олимпийската си кариера. Успехът на малката суперзвезда продължава да расте.

7 Ема Радукану

Британската тенис звезда Emma Raducanu влезе в историята миналата седмица с победата си на Откритото първенство на САЩ, като взе финалния трофей за жени и стана първият квалификант, успял да го направи. Скромният характер на Ема и способността й да се завръща да се бие след труден период на Уимбълдън тази година й спечелиха легиони от фенове. Само на осемнадесет години, зрелостта, която тя демонстрира, далеч надхвърля нейните години.

6 Юлия Липницкая

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Yulia Lipnitskaya привлече световното внимание с невероятните си изпълнения на Зимните олимпийски игри през 2014 г., представяйки незабравимо изпълнение под музиката на Списъка на Шиндлер и допринасяйки за златния медал на руския отбор печеля. Тя има честта да бъде най-младата състезателка по фигурно пързаляне, която някога е печелила златен медал на Олимпиада, само на 15 години и 249 дни. 23-годишната Юлия се оттегли от професионалния спорт през 2017 г. след кратка, но изключително успешна година.

5 Лори Ернандес

Американската гимнастичка Лори, 21, направи международния си дебют в Рио за Олимпийските игри през 2016 г. Успехът беше записан на картите за Ернандес - тя спечели два олимпийски медала по време на игрите, като отбеляза злато в отборното състезание и сребро на греда. Лори беше само на шестнадесет години. Откакто се състезава, тя продължи да участва в Dancing with the Stars и демонстрира значителен талант – спечели първо място!

4 Небеснокафяво

Британско-японски скейтбордист Sky Brown, 13, в момента е най-младият спортист, спонсориран от Nike в света, и тази година на Олимпиадата в Токио спечели бронзов медал в женския парк каране на скейтборд. Едва на 13 години и 28 дни тя стана и най-младата олимпийска медалистка за Великобритания. Успехът й доведе до множество спонсорски сделки и внимание към изключителната й младост. Скай започва да кара скейтборд едва на три години, учейки се от баща си и видеоклипове в YouTube. Уау!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee е само на осемнадесет години и въпреки това вече се е превърнала в известно име заради зашеметяващото си представяне на тазгодишните олимпийски игри в Токио. Тя стана първата азиатска американка, спечелила злато в многобоя, и вече е една от най-титулуваните американски гимнастички на всички времена. Животът на Суни претърпя огромна промяна след нейните победи, след като съотборничката й Симон Байлс беше принудена да се оттегли от многобоя.

2 Кейти Ледеки

Американка Кейти Ледецки сега се смята за една от най-великите плувкини на всички времена, след като е изградила впечатляваща колекция от 7 златни медала и 15 медала от световно първенство и притежава поименна проверка на времената на световните рекорди. През 2012 г. на Олимпийските игри в Лондон Кейти беше изненадващият победител на 800 метра свободен стил - и изуми света. По това време Кейти беше само на петнадесет години! Сега на 24, Ledecky продължава да се състезава на най-високо ниво и тази година добави към медалите си с още 2 златни медала.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya наскоро стана първият шампион по уличен скейтборд за жени на Олимпийските игри в Токио, заемайки първото място на домашна земя. Японската звезда, сега на четиринадесет години, беше само на тринадесет години, когато спечели златото за представянето си в уличното състезание за жени и сега държи рекорда за трети най-млад златен медалист някога и е най-младият златен медалист, идващ някога от нейната страна. Детето има потенциал!